Pytania ogólne

Cześć!

Drivecoin to sposób na zdobywanie nagród wszędzie, gdzie będziesz jeździć ze swoim smartphonem. Możesz zacząć zbieranie nagród rozpoczynając przejazd publicznymi drogami.

 

Krok 1: Pobierz aplikację

Drivecoin to aplikacja na smartphone, którą możesz pobrać zarówno w iOS App Store, oraz Google Play Store dla telefonów z systemem Android.

Pobierz na iOS: https://apple.com/app/drivecoin
Pobierz na Android: https://play.google.com/app/drivecoin

 

Krok 2: Rejestracja

Po pobraniu aplikacji, przejdź przez proces rejestracji:

 1. Podaj swoje imię: służy personalizacji Twojego profilu.
 2. Adres e-mail: otrzymasz na niego potwierdzenia za zakupy w Marketplace.
 3. Numer telefonu: identyfikator konta, który zabezpiecza przed utratą konta oraz przed tworzeniem multikont.


Proces rejestracji/logowania

      

 

Krok 3: Skonfiguruj aplikację

Kiedy pierwszy raz uruchomisz aplikację Drivecoin, zostaniesz poproszony o udostępnienie swojej lokalizacji. To jest niezbędne, ponieważ Drivecoin łączy lokalizację danych ze świata fizycznego (o ruchu drogowym) z lokalizacją wskazaną przez Twój telefon. Po zezwoleniu na dostęp i upewnieniu się, że masz nieprzerwany dostęp do internetu, możesz rozpocząć zwiedzanie świata z Drivecoin.

 

Krok 4: Zacznij zbierać cyfrową walutę!

Aby zebrać pierwsze drivecoiny, rozpocznij przejazd publicznymi drogami. W trakcie przejazdu zauważysz, że aplikacja wykryła, że jedziesz a następnie zacznie naliczać drivecoiny. Swój dzisiejszy wynik możesz zobaczyć na pasku w górnej części ekranu. Łączną ilość posiadanych drivecoinów sprawdzisz w zakładce profilu w aplikacji (na karcie). Easy! 😎 

  

Po zakończeniu trasy może się okazać, że wynik będzie się nieco różnił od wartości wskazanej podczas przejazdu – nasz algorytm weryfikuje każdy przejazd przed przyznaniem drivecoinów.

Jeśli nie otrzymasz drivecoinów za przejazd powyżej 2 kilometrów: Upewnij się, że w trakcie przejazdu nie utraciłeś połączenia z internetem. Na utratę połączenia może wpłynąć: udostępnianie hotspotu, intensywne używanie innych aplikacji, rozmowa telefoniczna.

 

Krok 5: Co teraz?

Gratulacje! Właśnie przyczyniłeś się do rozwoju miasta, po którym jeździłeś!

Czy wiesz, że dane z ruchu drogowego napędzają usługi takie jak: car sharing, hulajnogi na minuty, samochody autonomiczne (robotaksówki). Ponadto, poprawiają zdolność miast do podejmowania racjonalnych decyzji rozbudowy i usprawniania infrastruktury miejskiej. Świetna robota!

Uzbierane drivecoiny są połączone z Twoim numerem telefonu. Możesz je zbierać, traktując jako inwestycje lub wydawać na produkty i usługi w Drivecoin Marketplace.

 

Krok 6: Zbieraj, wydawaj!

Kiedy uzbierzesz wystarczająco drivecoinów będziesz mógł dokonać zakupu w Drivecoin Marketplace. Wybierz ofertę a następnie kliknij przycisk KUP. Po potwierdzeniu, że chcesz dokonać zakupu ukazany zostanie kod, który wykorzystasz do odebrania nagrody. Potwierdzenie transakcji z kodem otrzymasz również na swój adres mailowy.

 

Więcej pytań?

Jeśli masz dalsze pytania, skontaktuj się z nami wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska lub kontakt.

Witaj w gronie Społeczności Drivecoin!

Drivecoin powstał w celu stworzenia największej Społeczności użytkowników tworzących mądrzejsze i bezpieczniejsze miasta. Każdy przejazd generuje informacje o położeniu dziur drogowych. Z czasem będziemy mogli udostępniać informacje o wolnych miejscach parkingowych i dużo, dużo więcej. 😎

Zebraną cyfrową walutę możesz oszczędzać w aplikacji Drivecoin, bądź wydawać na produkty i usługi w Drivecoin Marketplace.

Jest to możliwe dzięki Partnerom, którzy wspierają wizję Drivecoin. Zamieszczone w Marketplace oferty to forma reklamy. Ponadto, miasta oraz firmy zajmujące się min. rozbudową miast mogą korzystać z regularnie odświeżanych danych ze świata zewnętrznego dzięki czemu możemy zachęcać Użytkowników do dalszej jazdy.

Drivecoin to pierwsza aplikacja, która pozwala przemierzać fizyczny świat i zmieniać kilometry w cyfrową walutę (tj. drivecoiny), które następnie mogą być wydane na produkty w Drivecoin Markeplace.

Drivecoin nie jest kryptowalutą. Drivecoiny to cyfrowa waluta dostępna w aplikacji Drivecoin. Społeczność Użytkowników Drivecoin oraz oferty znajdujące się w Marketplace nadają wartości drivecoinom.

Drivecoin jest całkowicie bezpłatny.

Otrzymasz około 1 drivecoin za kilometr.

Ilość przyznanych drivecoinów jest uzależniona od jakości danych z ruchu drogowego jaka jest dostarczana przez telefon Użytkownika. Ostateczna wartość jest obliczana przez algorytm Drivecoin i jest uzależniona od jakości danych z ruchu drogowych jakie przesyła telefon Użytkownika (np. stan nawierzchni drogowej).

Tak, obecnie możesz zdobyć do 80 drivecoinów jednego dnia. Regularne poruszanie się z Drivecoinem jest kluczowe do gromadzenia aktualnych informacji z ruchu drogowego.

Osoby jeżdżące regularnie, które w ciągu roku przebywają do 30,000 kilometrów nie odczują limitu. Jednakże, już niedługo będzie możliwość zwiększenia limitu dla podróżujących, którzy przebywają więcej niż 30,000 km rocznie i chciałyby odkrywać bardziej odległe zakamarki świata z Drivecoin. 🚙

Po przejechaniu znacznego dystansu limit dzienny drivecoinów zostanie osiągnięty. Następnego dnia limit zostanie zresetowany, aby umożliwić uaktualnienie danych z ruchu drogowego które nas otaczają (Obecnie: dziury drogowe). Niebawem będzie możliwość rozszerzenia limitu, aby każdy użytkownik mógł dopasować aplikację do swojego stylu życia.

Drivecoin nie służy do generowania kryptowaluty, czyli tzw. kopania. Drivecoin może obciążyć baterię niektórym Użytkownikom ponieważ ma ciągły dostęp do zanonimizowanej lokalizacji Użytkownika. Starsze telefony są bardziej podatne na szybkie rozładowanie.

Masa krytyczna w przypadku Drivecoin to ilość użytkowników jaka jest niezbędna, aby regularnie odświeżać dane z ruchu drogowego w miastach gdzie użytkownicy Drivecoin wykonują przejazdy.

Po pobraniu aplikacji, przejdź przez proces rejestracji:

 1. Podaj swoje imię: służy personalizacji Twojego profilu.
 2. Adres e-mail: otrzymasz na niego potwierdzenia za zakupy w Marketplace.
 3. Numer telefonu: identyfikator konta, który zabezpiecza przed utratą konta oraz przed tworzeniem multikont.

Proces logowania wygląda tak samo jak proces rejestracji:

 1. Podaj swoje imię: służy personalizacji Twojego profilu.
 2. Adres e-mail: otrzymasz na niego potwierdzenia za zakupy w Marketplace.
 3. Numer telefonu: identyfikator konta, który zabezpiecza przed utratą konta oraz przed tworzeniem multikont.

Nie, służy to jedynie spersonalizowaniu przygody jaką jest podróżowanie z Drivecoin!

Skontaktować się z nami możesz, wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska, Instagramie @Drivecoinpolska lub kontakt.

Sprawy techniczne

Tak, aczkolwiek rekomendujemy nie chować aplikacji do procesów w tle jeśli zdarzają Ci się błędy przy naliczaniu drivecoinów. 

Zamknięcie procesu aplikacji w trakcie jazdy spowoduje utratę zbieranych drivecoinów.

Jeśli aplikacja nie działa lub zawiesiła się:

 • Spróbuj wyłączyć i włączyć aplikację
 • Zrestartuj telefon
 • Upewnij się, że ustawienie oszczędzania baterii jest wyłączone
 • Sprawdź czy Drivecoin ma dostęp do internetu oraz lokalizacji telefonu
 • Odinstaluj aplikację a następnie zainstaluj ją ponownie

Jeśli aplikacja dalej nie działa poprawnie, skontaktuj się z nami wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska, Instagramie @Drivecoinpolska lub kontakt.

Twoje konto jest przypisane do numeru telefonu. Wystarczy, że zalogujesz się tym samym numerem telefonu na nowym urządzeniu.

Aktualizacja zdobytych drivecoinów pojawi się po zakończeniu przejazdu. Jeśli drivecoiny nie doliczą się do Twojego konta, zastosuj się do naszych zaleceń:

1. Upewnij się, że masz dobry i nieprzerwany dostęp do internetu LTE. Połączenie 3G Może nie wystarczać.

2. Nie wyłączaj / nie trać połączenia z internetem gdy Drivecoin jest w trybie jazdy.

3. Funkcje WiFi oraz Bluetooth mają wpływ na dokładność lokalizacji telefonu – upewnij się, że są uruchomione.

4. Upewnij się, że aplikacja ma zawsze nieograniczony dostęp do lokalizacji w ustawieniach Twojego telefonu

5. Spróbuj zrobić przejazd bez chowania aplikacji do procesów.

6. Nie udostępniaj / nie korzystaj z hotspotu w trakcie przejazdu.

7. Nie resetuj aplikacji w trakcie trwania przejazdu.

Jeśli aplikacja dalej nie działa poprawnie, skontaktuj się z nami wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska, Instagramie @Drivecoinpolska lub kontakt.

Tak, internet musi być zawsze włączony. W przeciwnym wypadku utracisz zdobyte drivecoiny.

Jeśli chwilowo stracisz połączenie z internetem, może zdarzyć się sytuacja, że drivecoiny się nie pokażą lub wyzerują.

Nieustannie pracujemy nad usprawnieniami technicznymi.

Tak, lokalizacja musi być włączona, abyś mógł zdobywać drivecoiny. Tylko w ten sposób algorytm może określić ilość przebytych kilometrów. 

 • Sprawdź czy w ustawieniach telefonu Drivecoin ma dostęp do GPS.
 • Wyłącz oszczędzanie baterii, które wpływa na dokładność lokalizacji.

Spróbuj zrestartować aplikację. Jeśli to nie pomoże – skontaktuj się z nami wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska, Instagramie @Drivecoinpolska lub kontakt.

Jakakolwiek próba oszukania systemu Drivecoin będzie karana nieodwracalnym zawieszeniem konta.

Takskontaktuj się z nami wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska, Instagramie @Drivecoinpolska lub kontakt.

Konto Użytkownika Drivecoin jest przypisane do jednego numeru telefonu. Obecnie niemożliwe jest generowanie drivecoinów na kilku telefonach jednocześnie.

Sprawdź czy Twój model telefonu jest na liście Don’t kill my app, która przedstawia najpopularniejszych producentów telefonów w świetle oszczędzania energii pod kątem wyłączania aplikacji działających w tle. Znajdziesz tam informacje jak ustawić system Android, aby nie zamykał aplikacji Drivecoin.

Telefony Xiaomi

    

Telefony Huawei

 

Przed użyciem aplikacji należy upewnić się, że w ustawieniach lokalizacji telefonu jest wybrana opcja „Zawsze”. Wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia, znajdziesz Drivecoin na liście aplikacji i ustawisz opcje lokalizacji.

   

Jeśli chcesz zmienić adres e-mail przypisany do konta – skontaktuj się z nami wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska, Instagramie @Drivecoinpolska lub kontakt.

Jeśli podczas rejestracji podałeś błędny adres e-mail – skontaktuj się z nami wysyłając prywatną wiadomość na Facebook’u Drivecoin Polska, Instagramie @Drivecoinpolska lub kontakt.

Nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie?